Polskie marki odnoszą globalne sukcesy

Kiedy przedsiębiorstwo pracuje nad swoją własną marką, marzy o tym, by po pewnym czasie jej wartość była naprawdę duża. By przekonać się, że założony cel został już osiągnięty, może ono poddać swoją markę specjalnej analizie, w której specjalizują się firmy Adoradcze takie jak np. link . Opracowane przez nie badanie wartości marki dostarczy naprawdę cennych informacji.

Takim badaniom poddawane są również najbardziej popularne polskie marki – także te rozpoznawalne już na międzynarodowym rynku. Związane z nimi firmy działają w różnorodnych branżach gospodarki, a niniejszym artykule zostanie wymienionych zaledwie kilka z nich.

  • Obuwie oraz odzież.

W branży obuwniczej i odzieżowej spore międzynarodowe sukcesy odnoszą marki taki jak CCC i Gino Rossi, jak również Reserved. W dziale odzieży sportowej rozpoznawalna stała się krakowska marka 4F.

  • Gry komputerowe.

Piszą o polskich markach nie można pominąć firmy CD Projekt. Ten producent gier komputerowych oraz dystrybutor programów i filmów zdobył światowy rozgłos dzięki bestsellerowym grom opartym na serii książkowych powieści o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.

  • Kosmetyki.

Wartość marki takiej jak Inglot czy Dr Irena Eris rośnie z roku na rok. Kosmetyków wymienionych marek używają klientki nie tylko w Polsce, ale również za granicą, kojarząc je nie tylko z wysoką jakością, ale coraz częściej również pewnego rodzaju ekskluzywnością.

  • Produkcja okien

Marki takie jak Drutex, Oknoplast czy Fakro popularyzują na świecie opinię o wysokiej jakości polskich oknach – zarówno standardowych, jak i dachowych. Ich odbiorcami są nie tylko klienci w Europie, ale również na innych kontynentach.

Dodaj komentarz