Rejestracja rozmów – po co to potrzebne i komu

 

Rejestracja rozmów często kojarzy się z nielegalnymi działaniami takimi jak podsłuch. Warto jednak pamiętać, że są zdecydowanie bardziej legalne metody jej wykorzystania, – Rejestracja rozmów to narzędzie pracy na przykład dziennikarzy – mówi doradca z alfavox – firmy zajmującej się sprzedażą systemów do nagrywania rozmów. Dziennikarze używają rejestratorów dźwięków na co dzień w swojej pracy – na przykład, gdy przeprowadzają wywiad, albo zdobywają wypowiedź eksperta do tekstu i zależy im na tym, by mieć pewność, że wiernie przedstawili jego słowa.

122174315(8) W przypadku dziennikarzy rejestracja rozmów odbywa się na dwa sposoby: albo przy użyciu sprzętu nagrywającego, takiego jak dyktafon, albo przy wykorzystaniu aplikacji typu call recorder w telefonie, która służy do zapisywania rozmów przychodzących i wychodzących w formie plików dźwiękowych, zwykle w formacie mp3, Wiele osób zastanawia się, czy używanie takich aplikacji przez dziennikarza jest legalne. Odpowiedź brzmi: rejestracja rozmów jest zgodna z prawem, gdy rozmówca jest o niej poinformowany i nie ma nic przeciwko temu. Dziennikarze znają prawo i zawsze informują o tym, że będą nagrywać. Samo nagranie zaś przydaje się na przykład podczas autoryzacji.

 

Rejestracja rozmów jest zgodna z prawem, gdy rozmówca jest o niej poinformowany i nie ma nic przeciwko temu. 122174315(8)

Rejestracja rozmów jest zgodna z prawem.

Rejestracja rozmów często jest też stosowana przez studentów do nagrywania wykładów, co ułatwia późniejszą naukę do egzaminów, bo każdy wykład można ponownie odsłuchać w dowolnym momencie.