Reklamówki z nadrukiem a oszczędzanie

 

Nigdy nie przepadałem za reklamówkami z nadrukiem. Znacznie lepiej wziąć ze sobą torbę, lub większy plecak i w nie wpakować wszystkie zakupy. Oczywiście reklamówki z nadrukiem z multipak.info potrafiły ratować sytuację w wielu kryzysowych momentach, gdzie mimo wszystko nie byłem przygotowany na zbyt duże zakupy. Jednak ostatnio zauważyłem inne rozwiązanie problemu.

 

11839602_960_724(2)

 

Skąpe podejście

W większych sklepach jak np. biedronka reklamówki z nadrukiem nie są jedynymi reklamówkami. Na sklepie można zauważyć również małe torebki np. na owoce i pieczywo. Jednak ostatnio zauważyłem, jak kilka osób zamiast kupować reklamówki z nadrukiem, to całe swoje zakupy pakowały do takich małych torebek.

Reklamówki z nadrukiem - są bardzo popularne.11839602_960_724(2)

Reklamówki z nadrukiem.

Według mnie jest to bycie raczej skąpym, niż oszczędnym:

  • Można kupić jedną większą torbę za kilka złotych, której wytrzymałość jest większa niż reklamówek z nadrukiem.
  • W ten sposób produkuje się bardzo dużo śmieci.
  • Pakowanie tych produktów zajmuje dużo czasu do takich małych torebek, przez co tamuje się ruch w sklepie.
  • Transport tak spakowanych produktów jest znacznie mniej wygodny.

Dlatego według mnie nie warto jest wybierać reklamówek z nadrukiem, lecz inne, bardziej wytrzymałe torby. Natomiast pakowanie jakichkolwiek zakupów w takie małe torebki po pierwsze mija się z celem, po drugie jest najzwyczajniej w świecie przejawem skąpstwa. Nie chcę nikogo osądzać, jednak widząc niektóre rzeczy po prostu nóż się w kieszeni otwiera. A jedną z nich jest właśnie sytuacja opisana w tym artykule.